Zajímavosti

Destrukce samopalu SA - 58

Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58Destrukce samopalu SA - 58

Destrukce samopalu SA - 58

Fotky v této galerii ilustrují destrukci samopalu SA - 58, při které jen díky štěstěně a bezpečnostním opatřením - střelec byl vybaven brýlemi, rukavicemi a kuklou - nedošlo ke zranění, příp. smrtelnému zranění.

K destrukci zbraně došlo v důsledku nabití a pokusu o vystřelení náboje laborovaným chybou výrobce ( ! ) pistolovým prachem. Expertizním šetřením bylo zjištěno, že v komoře zbraně bylo v okamžiku exploze náboje cca 600 kpa. prošlehnutím do zásobníku zahořely další tři náboje v něm a došlo i ke kompletní destrukci zásobníku. Závěr se podařilo dohledat až po několika dnech cca 70 m od místa.

Tenkrát na Doupově 1

Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1Tenkrát na Doupově 1

Tenkrát na Doupově 1

Knihy Tenkrát na Doupově 1 a její druhé pokračování je souborem vtipných i vážných příhod z prostředí vojenského výcvikového prostoru Hradiště. Autorem je bývalý velitel ing. Bedřich Švehla. Poodhaluje závoj tajemství zastírající pro civilisty nedostupný kout naší republiky. Knihy je možné objednat přímo u autora pana Švehly tel - 603985219.

Ilustrační fota jsou z vojenského prostoru Hradiště - často označovaného podle největšího města Doupov

NÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GR

NÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GRNÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GR

NÁBOJ LABOROVANÝ STŘELOU HPBT 168 GR

Že výsledek střelby nemusí být vždy v ,,rukách" svědčí tento vzorek komerčně dostupného střeliva renomovaného evropského výrobce střeliva u něhož by kvalitu střeliva odpovídajícímu zmetku jen těžko někdo předpokládal. Zde uvedené fotografie jsou pořízeny v režimu makro. Stopy po zahrdlení na nábojnici pouhým okem jsou vyditelné pouze v případě, že střelec ví, co hledá, a má k tomu vhodné světelné podmínky. A překvapení, které následuje po delaboraci náboje a prohlídce střel?

Číst více..

Výrobní série obsahovala 30% takto upravených nábojů, z toho bylo 2% nábojů, kde zahrdlení bylo v takové míře, že způsobilo značnou deformaci střely. Co způsobí takto značné zahrdlení nábojnice se vzrůstem tlaku v komoře se lze pouze domnívat. Je však pravděpodobné že tento náboj má potenciál způsobit nehodu zbraně. Tyto 2% však byla ošetřena zahrdlením pouze na horní ploše nábojnice a to značným tlakem. Krček nábojnice se jeví jako by matrice po této ploše sklouzla. Proto je v podstatě nemožné tento nebezpečný náboj odhalit pouhým okem. Všimněte si, že zahrdlení neodpovídá žádné civilně dostupné matrici. Její tvar a otisk je bezesporu továrního původu.

Je bezpředmětná diskuze o skutečnosti, že náboje určené pro tento typ střelby by tímto výrobním procesem vůbec ošetřeny neměly. Takto deformovaná střela způsobuje prakticky nemožnost dosáhnout uspokojivého soustřelu.

Aby jste předešli excesům a nehodám při střelbě podrobte kontrole i kupovanou munici tovární výroby. V této rubrice se budou pravidelně objevovat recenze na delaborovanou tovární munici.