Kurzy

Seznam kurzů

Taktická první pomoc

Taktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomocTaktická první pomoc

Taktická první pomoc

Tento kurz zajišťují certifikovaní instruktoři PČR, AČR, zachranné služby se vzděláním Combat life saver course AČR, SWAT medic course U.S. BELTON Police, ATLS, Tactical medic Greece special forces, CLS Lékařská fakulta Hradec Králové, CLS U.S. Army.

Kurzy jsou rozdělené podle úrovně na kurzy pro civilní uživatele a pro uživatele ze záchranných a silových složek. Obsahem výcviku je záchrana zraněných v situacích spojených se střelbou - zásahem policejních složek a zásahových týmů, střelby aktivního střelce nebo také např. v prostředí dopravní nehody a v jiných situacích ohrožujících životy zasahujících.

Číst více..

Výcvik probíhá formou modelových situací tak , aby každý z účastníků byl prakticky seznámen s postupy a zdravotnickým materiálem pod zátěží. Součástí je ale rovněž výběr vhodného zdravotnického materiálu a doporučení pro výběr tohoto materiálu jak pro jednotlivce tak pro týmy. U nás si materiál budete schopni vyzkoušet v reálných situacích - zkrátka první pomoc jinak.

 • KURZY PRVNÍ POMOCI PRO LAICKOU VEŘEJNOST - max 12 osob v kurzu
 • KURZ PRO ZAMĚSTNANCE - BASIC - rozsah kurzu 6 hodin. Po jeho absolvování je možné doplnit kurzem ADVANCED v rozsahu 8 hodin, nebo nácvikem modelových situací
 • ZÁKLADY PRVNÍ POMOCI V TAKTICKÉM PROSTŘEDÍ - vhodný zejména pro členy bezpečnostních agentur a členy dobrovolných hasičů
  v rozsahu 8 hodin
 • PRVNÍ POMOC V TAKTICKÉM PROSTŘEDÍ - pro členy MP, PČR, HZS aj.
 • TACTICAL LIFE SAVER - specializační kurz pouze pro členy ozbrojených sil a sborů, nebo bezpečnostní služby zabývající se dopravou cenin, nebezpečných nákladů a osobní ochranou. Rozsah 40 hodin, 4 dny

Cvičící pracují ve standardních týmech a řeší zákroky se zraněním člena týmu, či jiných osob. Je na ně vyvíjen tlak jako v reálných zákrocích. Hodnotí se zvládnutí zákroku a účinnost první pomoci. Po skončení modelové situace je poskytnuta cvičícím zpětná vazba v podobě brífingu kde se předešlá situace vyhodnotí.

Krátká zbraň

Krátká zbraň

SEZNAMOVACÍ KURZ - pro všechny kdo si chtějí zbraň vyzkoušet nebo se třeba připravit na zkoušku odborné způsobilosti nutnou pro získání zbrojního průkazu

CENA: 500 ,- Kč

Číst více..

ZÁKLADNÍ KURZ OVLÁDÁNÍ ZBRANĚ - kurz je vhodný zejména pro vlastníky zbraní kteří chtějí získat jistotu při ovládání svého ,, železa".

Kurz obsahuje:

 • zaujmutí správného postoje
 • natahování zbraně
 • tasení
 • míření
 • odstraňování závad
 • přebíjení
 • základy pudové střelby
 • mířená střelba
 • rozborka a čištění zbraní

CENA: 4 500 ,- Kč

 

POKROĆILÝ KURZ - kurz určený pro absolventy základního kurzu nebo pro zkušené střelce. Předpokladem je zvládnutí témat základního kurzu a správné ovládání zbraně.

Kurz obsahuje:

 • práce se světlem
 • rychlé obranné reakce
 • zvládnutí závady pod tlakem
 • tasení a střelba z nezvyklých poloh
 • reakce na útok
 • střelba bez použití mířidel

CENA: Na vyžádání

Sniper kurz

Sniper kurz

Kurz určený pro příslušníky ozbrojených složek a sborů, aktivní střelce z dlouhých zbraní a zájemce z řad vlastníků odstřelovacích pušek.

Termín: 6. - 8. listopadu 2020

Číst více..

Přednáška - BLOK č. 1

 • Výběr materiálu - Jak vybrat pušku, základní rozdíly, hlavní výrobci a cenové relace, materiály
 • Puškohledy a optika kterou odstřelovač používá - přednáška o optických přístrojích a zařízeních odstřelovačů
 • Historie a případy z vojenské a policejní praxe.
 • Ostatní vybavení
 • Základy maskování

Přednáška - BLOK č. 2

 • Balistika - prenatální, vnitřní, přechodová, vnější, terminální a postterminální. Tato přednáška je zaměřena na veškeré děje, které se stanou, pokud z pušky vystřelíme.
 • Munice používaná odstřelovačem - vhodný výběr náboje, jeho charakteristika a použití v praxi
 • Účinek munice na různé druhy cílů a materiálů
 • Výběr a priorita cílů, terče a jejich druhy

Praktický nácvik - BLOK č. 3

 • Střelecké polohy - praktický nácvik
 • Držení zbraně a práce se spouští pro přesnou střelbu

Střelba do 100 m - BLOK č 4

 • Polohy a úkoly se střelbou do vzdálenosti 100 m, příprava na delší vzdálenosti


Střelba do 500 m - BLOK č. 5

 • Střelecké polohy a úkoly se střelbou do 500 m

Střelba do 800 m - BLOK č. 6

 • Střelba na dlouhé vzdálenosti s přesným zásahem cíle do 800 m

Délka kurzu : 3 dny

Materiál : Pušky je možné zapůjčit, stejně tak ostatní vybavení, v ceně kurzu není munice

Topografie

Topografie

Pro zájemce kteří se pohybují v přírodě a chtějí porozumět orientaci v terénu s mapou a buzolou bez vymoženosti určení polohy pomocí GPS. teoretická příprava je doplněna praktickým výcvikem v terénu. Naučíte se najít trasu, určit vlastní polohu, číst z mapy vlatnosti terénu a staveb a mnoho dalších užitečných rad a dovedností potřebných pro orientaci s mapou.

Cena: od 500,- Kč

Longshoot

Longshoot

Střelba do 800m pro zkušené střelce i úplné začátečníky. Použití dálkoměru, zákonitosti střelby na dlouhou vzdálenost, tabulky, vnitřní, přechodová, vnější a cílová balistika a spousta dalších zajímavých informací vás čeká na tomto víkendovém kurzu. Možnost poskytnout ubytování a večerní posezení ve sklípku.

Lovecká puška

Lovecká puška

Zakoupili jste loveckou pušku a chcete se zdokonalit v přesné střelbě ? Nebo jste ještě pušku nezakoupili a potřebujete poradit ? Máte zájem o kurz střelby z různých poloh ? Právě Vám je určen kurz Lovecká puška který připravíme na míru pro každého zájemce a jeho potřeb. V rámci kurzu provedeme zdarma nastřelení puškohledu. Pro majitele pušek zakoupených u nás je kurz ZDARMA.

Praktická útočná puška

Praktická útočná puška

Použití útočné pušky v reálných a sebeobranných situacích v nezvyklých situacích a neobvyklých podmínkách.

Nabízíme tři úrovně:

 • Light - 3 x 5 hodin, cena 3.500,-
 • Hard - 6 x 8 hodin, cena na vyžádání.
 • Profi - pro uživatele z řad profesionálních uživatelů těchto zbraní. Cena a rozsah dle dohody.
Výcvik pro ozbrojené složky

Výcvik pro ozbrojené složkyVýcvik pro ozbrojené složkyVýcvik pro ozbrojené složkyVýcvik pro ozbrojené složky

Výcvik pro ozbrojené složky

Po dohodě lze připravit výcvik např. pro příslušníky městských policií, přepravců peněz hlídacích služeb nebo osobních ochránců. Výcvik může mít charakter klasické služební přípravy, nebo jednotlivých vybraných kurzů upravených do podoby, která bude vyhovovat požadavkům profesionálů. Lze zajistit výcvik zatýkacích technik, použití donucovacích prostředků a zbraně, práce ve výškách, osobní ochrany....atd. Zkrátka nic není nemožné. Je samozřejmostí, že kurzy jsou vedeny pouze instruktory se zkušenostmi z výcviku ozbrojených složek.

Aktivní střelec

Aktivní střelec

Jak řešit tento fenomén dnešní doby, jaké jsou historické, kulturní a zákonné aspekty tohoto problému, kdy ozbrojený střelec likviduje zpravidla bezbranné oběti střelbou. Je vůbec možné najít účinnou obranu? To jsou všechno otázky na které by vám absolvování tohoto kurzu mělo dát odpověď. Teoretická část je doplněna o praktické modelové situace, délka trvání 8 hodin. Vhodné zejména pro personál škol, zdrav zařízení apod. Cena dle dohody a rozsahu.

Příprava na zkoušku odborné způsobilosti

Příprava na zkoušku odborné způsobilosti

Pod tímto dlouhým názvem se skrývá praktická příprava na zkoušku po jejímž absolvování adept získá oprávnění disponovat za zákonných podmínek se zbraněmi. Adept se v osmi hodinách seznámí s konstrukcí základních zbraní, s bezpečnou manipulací, chováním na střelnici, provedením praktické části zkoušky a střelbou. Cena 500,-Kč Na tento kurz navazuje kurz MODELOVÉ SITUACE.

Modelové situace

Modelové situace

Získali jste ZP? Doporučujeme tento kurz, ve kterém je možné si nanečisto vyzkoušet použití zbraně např. v krajní nouzi. Součástí je i právní rozbor reálných situací. Střelec se musí rozhodnout bleskurychle, ale orgány činné v trestním řízení budou mít na posouzení vašeho použití zbraně nekonečně mnoho času. Nenechte se proto zaskočit. Štěstí přeje připraveným! Délka trvání 8 hodin. Cena 2 800.-

Bezpečnost v civilním letectví

Bezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectvíBezpečnost v civilním letectví

Bezpečnost v civilním letectví

Zajímá vás jak je v současné době civilní letectví bezpečný obor? Jaké se v historii odehrály události, které ovlivnily jeho podobu do současnosti ? Jak probíhá nouzové opuštění letadla, nebo např. jakým způsobem se zasahuje proti pachatelům trestné činnosti v této oblasti? Oslovte nás a připravíme vám kurz, nebo přednášku na míru dle specifických požadavků.

Krajní nouze a nutná obrana

Krajní nouze a nutná obrana

Seznámení s výkladem znění krajní nouze a nutné obrany, seznámení s posledními skutečnými případy použití zbraně v našem prostředí, problematika držení zbraně na praktických právních příkladech a jejich následný rozbor - to vše a ještě něco navíc vám nabízí naše právní okénko - posezení s právníkem v komorním kruhu do osmi osob.

Termín: 30. října 2020

Číst více..

Cena 500 ,- Kč
Info: 776702046